Company Logo

Tradycje olimpijskie "Kościuszki"

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie co roku biorą udział w wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Niemal co roku notują także sukcesy na poziomie centralnym. W sumie takimi sukcesami nie może pochwalić się żadna inna szkoła w powiecie. Poniżej prezentujemy finalistów i laureatów z ostatnich lat.

 

 

Rok szkolny

Olimpiada

Imię i nazwisko ucznia

Tytuł

Opiekun naukowy

1991/ 92

Fizyczna

Jacek Domański

Laureat

Apolonia Wójcik

1992/ 93

Filozoficzna

Jaromir Sobiech

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Beata Zarzycka

Uczestniczka eliminacji centralnych

Monika Kokosińska

Wiedzy Ekologicznej

Krzysztof Czubaszek

Finalista

Helena Pajda

1993/ 94

Filozoficzna

Magdalena Dziewulska

Finalistka

Maria Targońska

Marcin Chruściel

Finalista

Maria Targońska

1994/ 95

Wiedzy Ekologicznej

Jacek Szczygielski

Laureat

Helena Pajda

Biologiczna

Tomasz Borkowski

Laureat

Helena Pajda

Języka Angielskiego

Marcin Smolik

Laureat

Jolanta Petrowa

1995/ 96

Filozoficzna

Tomasz Borkowski

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Jacek Rosiak

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Ochrony Środowiska

Robert Kardas

Uczestnik eliminacji centralnych

Helena Pajda

Wiedzy Ekologicznej

Jacek Szczygielski

Uczestnik eliminacji centralnych

Helena Pajda

Biologiczna

Jacek Szczygielski

Laureat

Helena Pajda

1996/ 97

Filozoficzna

 

Jacek Rosiak

Finalista

Maria Targońska

Michał Mojski

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Literatury i Języka Polskiego

Sylwia Błaszczak

Finalistka

Monika Kokosińska

Ochrony Środowiska

Jacek Szczygielski

Laureat

Helena Pajda

Marcin Futera

Laureat

Helena Pajda

Biologiczna

Jacek Szczygielski

Laureat

Helena Pajda

1997/ 98

Filozoficzna

Michał Mojski

Laureat

Maria Targońska

Jacek Rosiak

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Paweł Krukow

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Adam Trwoga

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Literatury i Języka Polskiego

Renata Kożuch

Finalistka

Agata Jakubiuk

1998/ 99

Filozoficzna

Adam Trwoga

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Krzysztof Mateusiak

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

1999/ 2000

Artystyczna (sekcja plastyki)

Adam Trwoga

Laureat

Maria Targońska

Bogdan Kołodziej

Języka Rosyjskiego

Maria Jakuszko

Radosław Panek

Finalistka

Olga Dąbrowska

 

Uczestnik eliminacji centralnych

Czesława Szymońska

Filozoficzna

Adam Trwoga

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Targońska

Zachodniopomorska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

 

Marcin Zarzycki

Laureat

Jolanta Walo

Michał Sulej

Laureat

Arkadiusz Zawadzki

2000/ 01

Wiedzy Ekologicznej

Izabela Suchodolska

Finalistka

Helena Pajda

Filozoficzna

Justyna Wiąckiewicz

Uczestniczka eliminacji centralnych

Agata Rzymowska

Historyczna

Leszek Goławski

Finalista

Jolanta Walo

2001/ 02

Filozoficzna

Małgorzata Borucz

Finalistka

Maria Targońska

2002/ 03

Wiedzy o Integracji Europejskiej

 

Lidia Nowak

Uczestniczka eliminacji centralnych

Maria Kozioł

Jolanta Walo

Łukasz Dulniak

Uczestnik eliminacji centralnych

Maria Kozioł

Jolanta Walo

 Filozoficzna

Małgorzata Borucz

Laureatka

Maria Targońska

2003/ 04

Języka Niemieckiego

Aleksandra Truś

Finalistka

Joanna Pasternak

Olimpiada „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.”

Ewa Celińska - Spodar

Laureatka

Maria Kozioł

Wiedzy Ekologicznej

Marcin Piechocki

Uczestnik eliminacji centralnych

Zofia Nowak

2004/ 05

Teologii Katolickiej

Justyna Wołoszka

Laureatka

ks. Marcin Pyza

2006/ 07

Filozoficzna

Jacek Oleszkiewicz

Uczestnik eliminacji centralnych

Monika Kokosińska

Języka Rosyjskiego

Ewelina Kuśmierz

Finalistka

Czesława Szymońska

2007/ 08

Filozoficzna

Anna Kopcińska

Uczestniczka eliminacji centralnych

Małgorzata Bancerz

Literatury i Języka Polskiego

Katarzyna Koślacz

Laureatka

Monika Kokosińska

Teologii Katolickiej

Krzysztof Bąk

Finalista

ks. Krzysztof Wesołowski

2009/10

Wiedzy Ekologicznej

Emlia Rusinek

Laureatka

Helena Pajda

Biologiczna

Katarzyna Mitkowska

Finalistka

Helena Pajda

Literatury i Języka Polskiego

Knga Kania

Finalistka

Małgorzata Bancerz

Teologii Katolickiej

Weronika Guz

Finalistka

ks. Krzysztof Wesołowski

2010/11

 

 

 

 

Chemiczna

Ryszard Górski

Finalista

Agnieszka Rybka

Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Sebastian Chmiel

Uczestnik eliminacji centralnych

Michał Mojski

 

2012/13

Chemiczna

Mariusz Makarczuk

Finalista

Agnieszka Rybka

Wiedzy o Prawach Człowieka Natalia Karwowska Finalistka Michał Mojski
Przedsiębiorczości Tomasz Lada Finalista

Bożena Zalewska

 

 

 

 

    

Tłumaczenie


brazowa-szkola-licea

Sondy

Który dzień szkolny jest dla ciebie najtrudniejszy? :)

Poniedziałek
(0)
Wtorek
(0)
Środa
(0)
Czwartek
(0)
Piątek
(0)
» Idź do sondy »
1 - pozostałe głosy


Books!

KOK$, PaTrAs and Lechu. All right reserved.© NIE KLIKAC!!!