Bez kategorii

Adwokaci w "Kościuszce"

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MECENASEM!

 

Wielu uczniów klas humanistycznych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie jest zainteresowanych studiowaniem prawa i pracą notariusza, radcy czy prokuratora. Chcieliby jak najwięcej dowiedzieć się o swoim przyszłym zawodzie, aby móc właściwie wybrać ścieżkę kariery. To dlatego w szkole w dn. 12 czerwca 2015 r. gościło dwóch sympatycznych prawników w togach z zielonym żabotami.

 

Do „Kościuszki” zawitali absolwenci, którzy na co dzień są adwokatami: Sylwester Bartosiewicz i Marcin Karwowski. Opowiedzieli oni młodzieży o tym, jak można zostać obrońcą, przedstawili plusy i minusy tej profesji. W szczególny sposób zajęli się problemem narkomanii, odwołując się do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 r. i omawiając katalog kar, który grozi za różne przestępstwa. Odpowiedzieli na pytania uczniów, a chętni mogli przymierzyć togę. Na niektórych osobach leżała świetnie, co wróży doskonałą karierę w palestrze…

 

W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy II a o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie, która na co dzień realizuje innowację pedagogiczną z wiedzy o społeczeństwie „Aktywny i twórczy obywatel – edukacja medialna, prawna i europejska”. Odbyły się one w ramach programu edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z partnerami: Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Prokuraturą Generalną, Naczelną Radą Adwokacką, Krajową Radą Notarialną, Krajową Radą Komorniczą oraz Sądami Apelacyjnymi.

 

Naszym sympatycznym absolwentom serdecznie dziękujemy, a wszystkich humanistów zapraszamy do „Kościuszki”!