Bez kategorii

"Akcja - Integracja" - warsztaty

GORĄCY TEMAT

 

Uczniowie z klas o profilu historia – wiedza o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie nie uciekają od dyskusji na gorące tematy, od debat poruszających najważniejsze problemy w życiu publicznym. Rozszerzenie w końcu zobowiązuje! Tak było również w dn. 18 kwietnia 2016 r., kiedy w szkole gościły edukatorki ze Stowarzyszenia „Dla Ziemi”, dr Magdalena Kawa i Natalia Jarosz.

 

 

Przeprowadziły one w klasach I a i II a warsztaty na temat uchodźców. Stały się okazją do  zdobycia wiedzy na temat sytuacji w Erytrei i Syrii, skąd z powodu sytuacji wewnętrznej uciekają rzesze ludzi. Młodzież poznała również przepisy krajowe i międzynarodowe dotyczące statusu uchodźcy. Spotkanie pozwoliło na obalenie wielu mitów dotyczących migrantów. Nie zabrakło rozmowy na trudne tematy. Każdy miał szansę przestawić swoją opinię.

 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Akcja – Integracja”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” we współpracy z Fundacją „Instytut Kultury Cyfrowej”, Fundacją „Sam Dżub Ling” oraz Stowarzyszeniem Kobiet „Łaziszczanki”, a finansowanym z z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”.

 

Serdecznie dziękujemy paniom: dr Magdalenie Kawie, Natalii Jarosz oraz Małgorzacie Bancerz oraz panu Michałowi Mojskiemu i księdzu Jarosławowi Kopciowi za pomoc w przygotowaniu zajęć. Na pewno pozwoliły głębiej spojrzeć na wiele spraw.

 

Zdjęcie: Natalia Jarosz.