19.12.2023|Szkoła

Aktor Lech Dyblik gościem „Tygodnia przeciw nałogom” w Kościuszce

11 grudnia gościliśmy w naszej szkole Pana Lecha Dyblika. Spotkanie było ważnym punktem programu profilaktycznego „Tydzień przeciw nałogom”, który cyklicznie w grudniu  jest realizowany w naszym liceum.

Aktor, pieśniarz, muzyk w nietypowym koncercie dla uczniów klas pierwszych słowem i dźwiękami gitary opowiadał  historię swojego życia.  Uczniowie wysłuchali świadectwa człowieka, który od prawie 30 lat jest trzeźwym alkoholikiem. Artysta dzielił się trudnymi przeżyciami i refleksjami, mówił o wzajemnych relacjach, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do siebie i do drugiego człowieka. Aktor ma nadzieję, że jego słowa pomogą młodym ludziom dokonać właściwych wyborów i nakreślić dobrą drogę życia.

Spotkanie było również okazją do podsumowania konkursów profilaktycznych zorganizowanych w ramach „Tygodnia przeciw nałogom”. Oto wyniki:

W konkursie na plakat profilaktyczny promujący styl życia wolny od substancji psychoaktywnych:

I miejsce ex aequo:  Jasmina Elmurzaeva 1d; Maja Okoniewska 1a; Milena Kocko 1e; Aleksandra Kruk 1f

Wyróżnienie: Lena Adamczyk 1c; Anna Wiśniewska 1a

W konkursie na najciekawszą pracę pisemną poruszającą problem uzależnienia od substancji psychoaktywnych:

Wyróżnienie: Lena Adamczyk 1c

Serdecznie gratulujemy!!!

Zarówno koncert, jak i nagrody dla uczniów były sfinansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie. Osobą odpowiedzialną za realizację Tygodnia przeciw nałogom była Pani Monika Łukasik-pedagog szkolny.

zdjęcia: Natalia Mućka kl.2h