22.12.2022|Szkoła

Aktor Lech Dyblik gościem „Tygodnia przeciw nałogom” w Kościuszce

6 grudnia gościliśmy w naszej szkole Pana Lecha Dyblika. Spotkanie było ważnym punktem programu profilaktycznego „Tydzień przeciw nałogom”, który cyklicznie w grudniu  jest realizowany w naszym liceum.

Aktor, pieśniarz, muzyk w nietypowym koncercie dla uczniów klas pierwszych słowem i dźwiękami gitary opowiadał  historię swojego życia.  Uczniowie wysłuchali świadectwa człowieka, który od ponad 25 lat jest trzeźwym alkoholikiem. Artysta dzielił się trudnymi przeżyciami i refleksjami, mówił do młodych: „Nikt z was nie planuje dla siebie uzależnienia, a jednak ono się zdarza…”

W swoich wyznaniach Lech Dyblik podkreślał znaczenie rodziny, mówił o wzajemnych relacjach, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia.

Aktor ma nadzieję, że jego słowa pomogą młodym ludziom dokonać właściwych wyborów i nakreślić dobrą drogę życia.

Ps. A my mamy nadzieję, że to niezwykłe spotkanie utwierdzi Was, Drodzy Uczniowie,   w przekonaniu, że alkohol czy inne substancje psychoaktywne szkodzą młodym ludziom i nie tylko młodym. Bądźcie egoistami, miejcie na uwadze swoje dobro, swoje marzenia, plany na przyszłość. I niech alkohol tego nie przekreśli…

Koncert był finansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie spotkania była Pani Monika Łukasik-pedagog szkolny.