26.02.2019|Szkoła

Aktywnie po zdrowie

 

PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

 

 

W dniu 4 lutego na auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbyła się akcja sportowa, organizowana w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia -PCK przez uczennicę Katarzynę Szczygielską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIC.

 

Na początku odbył się krótki wykład na temat aktywności fizycznej i jej znaczenia dla zdrowia człowieka. Prezentacja zawierała wiele interesujących informacji, które dawały do myślenia. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak ważny dla naszego organizmu jest ruch, a także jak w atrakcyjny sposób wprowadzić go w codzienne życie. 

Następnie odbyły się zajęcia aerobiku prowadzone przez grupę SKWAD Fitness. Uczniowie mieli za zadanie naśladować ruchy trenerek z filmu wyświetlanego na ścianie sali. Okazało się, że takie proste a jednocześnie ciekawe ćwiczenia w gronie przyjaciół są świętną formą rozrywki dla młodych ludzi.

W ramach odpoczynku uczestnicy, jedząc ulubione owoce, przystąpili do quizu dotyczącego aktywnego stylu życia i zdrowej żywności. Najlepsi otrzymali zdrowe nagrody (gorzką czekoladę, suszone „chipsy” jabłkowe i owoce).