21.10.2019|Szkoła

„ANTYMINA” – Profilaktyka z Pasją

W piątek – 11 października 2019r. – uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niecodziennej lekcji profilaktyki. Ponad 400 osób wzięło udział w spotkaniu z realizatorami Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” – Profilaktyka z Pasją, zorganizowanego jako „Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Społecznego, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Głównym celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. Podczas trwającego 100 minut spotkania młodzież dowiedziała się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki.

Leszek Korzeniecki, Mirosław „Kolah” Kolczyk oraz Andrzej Jaśtak opowiedzieli, czym tak naprawdę są uzależnienia, do czego doprowadziły ich i ich przyjaciół i co uczniowie już dziś mogą zrobić, by nie dać się innym wprowadzić na taką „minę”. Podzielili się bolesnymi wspomnieniami, a tym samym przestrzegali uczniów przed zgubnymi wyborami, pokazując drogę wolności od uzależnień. W przekazie trafiającym do młodzieży zostały wyakcentowane czynniki chroniące przed sięganiem po substancje psychoaktywne: rodzina, przyjaciele, wiara, wartości.

W opinii uczniów i nauczycieli, zarówno wiedza , jak i forma przekazu, oparta o własne doświadczenia, przeplatane przesłaniami płynącymi z trafnie dobranego repertuaru w rytmie hip-hopu, są niezwykle pouczające i bardzo ciekawe.
To była bardzo oryginalna lekcja profilaktyki. „Antymina” dziękujemy i życzymy powodzenia!!!