23.01.2023|

Debata o paliwach kopalnych

Węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny – paliwa kopalne stały się podstawą współczesnych gospodarek. Jaka będzie ich przyszłość? Czy transformacja energetyki to nieunikniony proces? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty „Jasne i ciemne strony”

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w dn. 9 stycznia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Uczestnicy wcielali się w delegacje państw świata, które obradowały na konferencji. Dyskutowali o rozmaitych kwestiach: wyczerpywaniu się paliw kopalnych, zielonej energii, rynku surowców. Ich argumentacja oraz prezentacje były oceniane. Zwyciężyła reprezentacja Australii w składzie: Mateusz Piszcz, Aleksandra Zaniewicz, Krzysztof Wysokiński, Barbara Fajzetel, Piotr Stanio, Kamil Dudziński.

Debata stanowiła część projektu „To już jasne! – młodzi poznają świat nauki”, realizowanego przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki , a którego partnerem jest Fundacja PZU.

Przedsięwzięcie pozwoliło w ciekawy sposób zgłębić różne aspekty związane z wykorzystaniem paliw kopalnych.