30.05.2024|Szkoła

Drugie miejsce dziewcząt w zawodach wojewódzkich „Sprawni jak żołnierze”

Po dwóch ciężkich dniach, pełnych rywalizacji, stresu i chęci wygranej,  reprezentantki   naszego liceum w składzie: Magdalena Osiak, Magda Kowalczyk oraz Amelia Kuś zajęły drugie miejsce w finale wojewódzkim zawodów Drużynę przygotowywał  pan Paweł Tymosz.

Podczas zawodów rozgrywanych w Ostrowie Lubelskim nasze reprezentantki zmierzyły się  z konkurencjami: bieg na dystansie 400 metrów, rzut granatem, udzielanie pierwszej pomocy, test sprawnościowy oraz  strzelanie z karabinka pneumatycznego. Zawody stały na wysokim poziomie, a wynik był otwarty do ostatniej konkurencji, w której nasze dziewczęta „rzutem na taśmę” wyprzedziły rywalki z Lublina wygrywając bieg sprawnościowy o 0.07 sekundy.

Z wyniku nie kryje zadowolenia opiekun drużyny pan Paweł Tymosz: ”Jestem bardzo dumny z dziewcząt oraz zadowolony z osiągniętego wyniku. To jedyny puchar, którego brakowało w naszej szkolnej gablocie. Radość jest tym większa, że przyszło mi na niego czekać aż 17 lat. Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy ze szkolną drużyną na zawody w 2007 roku to Magdy i Amelii jeszcze nie było na świecie. To zawody, w których prym wiodą przede wszystkim szkoły mundurowe, a rywalizacja z nimi jest bardzo ciężka. Mimo to cierpliwość i wkład jaki włożyliśmy w przygotowania przyniosły efekt. Gratuluję dziewczynom i mam nadzieję, że za rok ponownie powalczymy o podium”.

Galeria zdjęć