12.04.2018|Szkoła

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II

 

KOMIKS, FILMY I KONKURSY PO EUROPEJSKU

 

 

Na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie nie może zabraknąć ciekawych i nieszablonowych form. W dn. 10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas: II a (o rozszerzeniu: historia – wiedza o społeczeństwie) i I e (o rozszerzeniu: geografia – wiedza o społeczeństwie – język obcy) wzięli udział w „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”.

 

 

W trakcie warsztatów z użyciem ciekawych materiałów, takich jak komiks i filmy edukacyjne zdobywali wiedzę na temat Unii Europejskiej, jej funduszy, a zwłaszcza środków, które można przeznaczyć na tworzenie start-upów. Otrzymali w podarunku kilka gadżetów. Następnie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursach. Do wygrania były bony do jednej z sieci księgarni oraz bilety do kina.

 

 

Lekcje według zaproponowanego scenariusza poprowadził Michał Mojski. Głównym realizatorem projektu jest Minister Inwestycji i Rozwoju, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

 

 

Zajęcia na pewno przybliżyły uczniom tę niełatwą problematykę i zachęciły do działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.