29.05.2023|Szkoła

Międzynarodowe koncerty uczniów naszej szkoły w Hiberniaschule

W czwartek, 25 maja uczniowie  I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie brali udział w dwóch międzynarodowych koncertach, które odbyły się w Hiberniaschule w Herne. Koncerty prezentowały dorobek artystyczny izraelskiej, niemieckiej i polskiej młodzieży biorącej udział w międzynarodowym projekcie, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Naszą szkołę reprezentowało 70 chórzystów ze szkolnego chóru „Lutnia” pod opieką p. Agnieszki Łukasik oraz solistki Julia Pytlik i Oliwia Woch. Polski folklor zaprezentowali licealiści z Zespołu Pieśni i Tańca „Łukowicy” pod opieką p. Grzegorza Rzymowskiego.

Podczas koncertów kilka utworów zaprezentował połączony 350 osobowy chór z Hiberniaschule i I LO przy akompaniamencie dwóch niemieckich orkiestr pod dyrekcją Martina Glogovska.

Podczas porannego koncertu młodzi artyści wystąpili przed uczniami i nauczycielami z Hiberniaschule. Wieczorny koncert zgromadził kilkusetosobową widownię na czele z burmistrzem Herne p Frankiem Dudda, mieszkańcami Herne i okolic oraz rodzinami uczniów z Hiberniaschule.

Koordynatorem międzynarodowej współpracy placówek ze strony polskiej jest Grzegorz Rzymowski i Teresa Kiryło, natomiast ze strony niemieckiej Eckart Fuckert i Martin Glagovsek.

Całość projektu dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Fotograficzna relacja z finałowego koncertu