30.04.2024|Szkoła

Mistrzowie kierownicy

25 kwietnia odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym rywalizowały szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu łukowskiego. Pod nadzorem funkcjonariuszy łukowskiej „drogówki”, uczniowie walczyli o awans do wojewódzkiego finału, pokazując swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu motoryzacji.

Uczestnicy  musieli wykazać się znajomością przepisów z motoryzacji  i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, jazdą po torze przeszkód motorowerem oraz samochodem z talerzem Stewarta.

Zwyciężyli  uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  Łukowie i to oni będą reprezentować powiat łukowski w wojewódzkim etapie Turnieju Motoryzacyjnego w Chełmie. Mistrzowie kierownicy naszej szkoły wystąpili w składzie: Szymon Gałach, Paweł Grochowski oraz Marcin Panasz. Nagrodę specjalną za najlepszy wynik  spośród wszystkich uczestników turnieju otrzymał Szymon Gałach. Ponadto druga drużyna w składzie: Jakub Buczkowski, Jakub Sych oraz Olaf Gołębski zajęła trzecie miejsce. Uczniów przygotowywał do zawodów pan Paweł Tymosz.