21.06.2018|Szkoła

Młodzi i przedsiębiorczy

 

„MÓJ PIERWSZY BIZNES”

 

 

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie jest bardzo przedsiębiorcza i kreatywna. Wielu uczniów z klas pierwszych i drugich wzięło udział w konkursie „Mój pierwszy biznes”, organizowanym przez Fundację Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej oraz Bank Zachodni WBK – Oddział w Łukowie.

 

 

Celem konkursu było kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, zachęcanie jej do aktywności w kierunku zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej oraz odziaływanie na kreatywne myślenie. Zadanie konkursowe polegało na złożeniu przez uczniów biznesplanu w wersji filmowej pokazującej założenia planowanej działalności gospodarczej. W dn. 13 czerwca 2018r. w Inkubatorach Przedsiębiorczości w Łukowie odbył się finał konkursu.

 

 

Miło nam poinformować, że trzy nagrodzone filmy należą do uczniów z I LO. Najlepszy pomysł na biznes mieli uczniowie z klasy II G w składzie: Aleksandra Kurowska, Damian Kania i Karol Szaniawski, zdobywając I miejsce w konkursie. III miejsce zajęli uczniowie z klasy I G: Kamil Sprycha i Norbert Oziębło, zaś V lokatę zajął Mariusz Celiński-Mysław – uczeń klasy I G. Uczniowie otrzymali cenne nagrody i mogą liczyć na wsparcie ze strony Inkubatorów w przyszłości, prowadząc własną działalność gospodarczą. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Małgorzata Kintop – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości.

 

Serdecznie gratulujemy!