04.05.2018|Szkoła

Najlepsi rusycyści w powiecie

 

MISTRZ JĘZYKA ROSYJSKIEGO 2018

Kultura Wschodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi. Dnia 27 kwietnia 2018 r w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się finał powiatowego konkursu Mistrz Języka Rosyjskiego.

 

 

W teście finałowym wzięło udział 16 uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów na etapie szkolnym. Byli to uczniowie ze: Szkoły Podstawowej w Jeleńcu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, Zespołu Szkół w Gręzówce, Zespołu Szkół w Krynce, Zespołu Szkół w Staninie i Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie, którzy przybyli wraz z nauczycielami języka rosyjskiego. Opiekunowie mieli okazję spotkać się przy kawie i słodkościach, wymieniając pedagogiczne doświadczenia, a uczniowie zmierzyli się z 45-minutowym testem wiedzy z zakresu gramatyki i kulturoznawstwa. Arkusz finałowy wyłonił zwycięzców konkursu:

  • I miejsce – Eryk Tomaszewski z Zespołu Szkół w Krynce (opiekun p. Jolanta Adamowicz);
  • II miejsce – Tabarik Nuralieva ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie (opiekun p. Zofia Ochnik);
  • III miejsce – zajęła Amraa Pintasheva z Zespołu Szkół w Gręzówce (opiekun p. Agnieszka Rzepecka).

 

 

Sponsorami nagród byli: Dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski, firma Inter-Com Łuków, firma ST-Stolarka i Wydawnictwo PWN. Za przygotowanie turnieju odpowiadały rusycystki, Małgorzata Rola i Ewa Wierzchowska.

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy zmierzyli się z testem wiedzy. Życzymy kolejnych sukcesów i doskonalenia warsztatu. Opiekunom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie swoich uczniów i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Mistrza Języka Rosyjskiego w I LO.