29.05.2024|Szkoła

Niezwykła uczta muzyczna

We wtorek 28 maja w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, na wspólnym koncercie wystąpili: chórzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie, chórzyści i orkiestra z Herne, muzycy z Hajfy oraz artyści z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad tym międzynarodowym wydarzeniem objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Starosta Łukowski Dariusz Szustek. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Głównym punktem koncertu było wykonanie oratorium „Eliasz” Felixa Mendelssohna – Batholdy’ego. Wystąpiło na nim 80 chórzystów z „Lutni”, 162 chórzystów i członków orkiestry z Herne oraz muzycy z Hajfy. Dyrygentem była Constanze Hayn. Akompaniował Eckart Fuckert. W koncercie wzięły też udział solistki z Akademii Muzycznej z Bydgoszczy: Roksana Korban (sopran) i Aneta Nurcek (alt). Partie śpiewał także nauczyciel z Herne, Martin Glagovsek.

Publiczność usłyszała też trzy utwory zaśpiewane przez młodzież z Izraela. Jeden z utworów wykonała Izraelka, córka Polki i Palestyńczyka. Były też utwory wykonane przez licealny chór pod dyrekcją Agnieszki Łukasik. Wszyscy razem zaśpiewali i zagrali także „Odę do radości” To była niezwykła uczta muzyczna.

zdjęcia: Natalia Mućka kl.2h

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej