24.05.2022|Szkoła

Pożegnanie maturzystów

20 maja 2022 roku naukę w  I LO w Łukowie ukończył 104 rocznik trzecioklasistów. Do zebranych w auli szkolnej absolwentów słowa pożegnania i uznania za wysokie wyniki w nauce, olimpiadach przedmiotowych, sporcie oraz życzenia pomyślności na nowym etapie życia skierował Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Rzymowski. Głos zabrał również Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego Pan Krzysztof Konstanty, który przywitał trzecioklasistów w gronie absolwentów I LO i życzył im dokonywania wyłącznie dobrych wyborów życiowych. Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły Pani Mariola Folusz pożegnała tegorocznych absolwentów i złożyła podziękowania Dyrekcji szkoły i nauczycielom za trud włożony w edukację młodzieży. Podczas uroczystości  w imieniu maturzystów wystąpiła uczennica klasy 3Bg Aleksandra Ciężka. Tym razem słowa wdzięczności i podziękowania popłynęły w kierunku wychowawców trzecich klas. Życzenia „satysfakcjonujących początków i szczęśliwych zakończeń i koniecznie wspaniałych wyników z tegorocznych egzaminów ” przekazał maturzystom w imieniu Samorządu Uczniowskiego uczeń klasy 2G Marcin Janaszek.

Oczywiście uroczystość nie mogła się obejść bez nagród i dyplomów dla wielu maturzystów za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności społecznej.

Uroczystość uświetniły występy szkolnych artystów: Kingi Porębskiej z kl.2D, Zuzanny Oskroby i Małgorzaty Piszcz z kl.3Ag,  Julii Pytlik z kl.3E oraz chóru szkolnego.

Wspomnienia maturzystów z pobytu w szkole zostały zaprezentowane w filmie „3 lata w 3 minuty” i sondażu z licealistami w roli głównej.

Uroczystość pożegnania trzecioklasistów , pełna wspomnień, podziękowań i życzeń, była kontynuowana podczas spotkań z Wychowawcami.