26.05.2023|Szkoła

Pożegnanie maturzystów

19 maja pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy tego dnia zakończyli kolejny etap swojego życia.

Dyrektor szkoły, pan Grzegorz Rzymowski, po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, przekazał świadectwa i  nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się wysoką średnią ocen oraz zaangażowanym w działania społeczne i biorącym udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.  Uczennice młodszych klas umiliły uroczystość nostalgicznymi piosenkami, a ze szkolną sceną wyjątkowym występem pożegnała się absolwentka, Alicja Dziurdziak. Z łezką w oku maturzyści patrzyli na fotograficzny zapis tych czterech  nie najłatwiejszych lat. Reforma edukacji, dużo niewiadomych, pandemia, nauka zdalna- to już za nimi. A przed? Odpoczynek, studia, dorosłość. Niech temu etapowi towarzyszą wspomnienia, oby jak najlepsze. Warto przytoczyć słowa Julii Piotrowskiej, która w imieniu absolwentów  wyraziła bardzo ważną refleksję- „Ta szkoła zawsze już będzie częścią naszej historii, a my  częścią historii tej szkoły.”

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wdzięczności, wspomnień, ciepłych słów i gestów. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.

Zdjęcia: Mateusz Prokop kl.1g