26.01.2018|Bez kategorii

Podsumowanie programu profilaktycznego

1p

 

„TYDZIEŃ BEZ NAŁOGÓW”

Jak co roku w naszej szkole realizowany jest program „Tydzień bez nałogów”. Hasło tegorocznej edycji „Zagraj z nami! Nie z narkotykami!”.

 

 

 

W ramach programu zorganizowano:
•Konkurs na plakat promujący styl życia bez alkoholu, narkotyków czy dopalaczy
•Konkurs na najciekawszą pracę pisemną na wybrany temat
•happening antynarkotykowy „Zabaw się z nami! Nie z narkotykami!” podczas którego prezentowane były prace uczniów oraz plakaty pozyskane z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Ważnym punktem happeningu była gra „Prawda/Fałsz”, w której uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące szkodliwości substancji psychoaktywnych, a w nagrodę mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku, przygotowanego przez firmę „Na lekko”.
•Przegląd artystyczny pod hasłem „Talent Mam”
Podsumowaniem programu był koncert profilaktyczny z udziałem Lecha Dyblika, który po raz 4 odbył się 18 grudnia w auli naszego liceum. W koncercie wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych.

 2p

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród i dyplomów uczniom, którzy przygotowali najciekawsze prace i plakaty.

 3p

I miejsce w konkursie na plakat zajął Marceli Wojtasiewicz z klasy 1d.
Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Jakubiec 1d; Weronika Majczyna 1d; Daria Ochnio 1d; Mateusz Michalak 1g; Patrycja Kornatowska 1g.
I miejsce w konkursie na pracę pisemną zajął Jakub Celiński z klasy 1b.
II miejsce ex aequo zajęła Dominika Sobczak z klasy 1b i Karolina Ochnik z klasy 1d.
III miejsce zajęła Dorota Czajka z klasy 1h.

Serdecznie gratulujemy!!!
Program „Tydzień bez nałogów” to ważny przekaz dla uczniów klas pierwszych, że nie wszyscy młodzi ludzie piją alkohol i nie wszyscy młodzi zażywają narkotyki. W programie jest miejsce na promocję zainteresowań, pasji, hobby i konstruktywnych form spędzania czasu wolnego. Ważnym elementem programu jest promocja postawy abstynencji.