28.03.2019|Szkoła

Projekt Natalii

 

HAPPENING „SPÓJRZ UWAŻNIEJ”

Dnia 26 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się happening promujący zdrowie i dobre samopoczucie przygotowany przez uczennicę klasy 2c Natalię Jagodzińską.
Celem happeningu było zainteresowanie uczniów „Kościuszki” wiedzą na temat takich chorób jak: depresja, epilepsja, cukrzyca a także rzadko spotykanych i mało znanych, takich jak: amyloidoza czy zespół Todda. Podsumowaniem był quiz na temat zdrowia z nagrodami.

Natalia wspólnie z grupą 6 licealistów z innych miast Polski, realizuje projekt społeczny „Spójrz Uważniej” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Olimpiada ta jest dedykowana uczniom szkół średnich, polega na wymyśleniu oraz zrealizowania projektu społecznego na temat, który wśród Polaków jest niezrozumiały, pomijany lub zwyczajnie jest tematem tabu, a utworzony projekt ma tę sytuację zmieniać.

                   

W ramach projektu Spójrz Uważniej młodzi ludzie zorganizowali min.: wykłady dotyczące depresji, prelekcję o chorobach zakaźnych w Pałacu Młodzieży w Warszawie, poprowadzoną przez  doktoranta Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Pana Andrzeja Filipiuka, a także szkolenie na temat chorób wieku starczego dla pracowników Domu Seniora „Aleksandria” w Aleksandrowie k.Łukowa.

Aktualności dotyczące projektu zamieszczane są na  stronach w social mediach (facebook i instagram), gdzie dodawane są infografiki na temat chorób i ich prewencji.