30.03.2018|Szkoła

Sukces młodej prawniczki na olimpiadzie

 

MAGDALENA GROCHOWSKA Z III A ZDOBYŁA INDEKS NA UJ!

 

 

Magdalena Grochowska – uczennica klasy III a o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie osiągnęła ogromny sukces. W etapie ogólnopolskim XX Olimpiady Wiedzy o Prawie zajęła III miejsce i zdobyła tytuł laureatki!

 

W sumie do rywalizacji o nagrody stanęło ponad 1700 uczniów z całego kraju. Magda pomyślnie przeszła etap szkolny i etap okręgowy w Lublinie i znalazła się w finałowej pięćdziesiątce. Zawody centralne zostały rozegrane w dn. 23 – 24 marca 2018 r. w Ostrołęce. Uczniowie musieli się zmierzyć nie tylko z zagadnieniami prawnymi, ale także z kwestiami socjologicznymi, politologicznymi, czy tymi, z zakresu stosunków międzynarodowych. Wzięli również udział w symulacji procesu karnego. Jury stanowili naukowcy z uniwersyteckich wydziałów prawa, ale i praktycy – sędziowie, prokuratorzy, adwokaci. Wychowanka „Kościuszki” tak zachwyciła komisję swoją szeroką wiedzą, że zdobyła miejsce na podium, pokonując wiele osób ze znanych ośrodków akademickich. W nagrodę otrzymała sprzęt elektroniczny i możliwość studiowania prawa na wielu renomowanych uczelniach, w tym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

 

Uczennicę do olimpiady przygotowywał jej nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii – Michał Mojski. Przez trzy lata uczęszczała do klasy w I LO, która szczególnie nastawiona jest na rozwój kompetencji humanistycznych. Realizowała autorski program wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym – „Civis sum! – Jestem obywatelem!”, nagrodzony w ogólnopolskim konkursie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestniczyła również w innowacji pedagogicznej – „Aktywny i twórczy obywatel – edukacja medialna, prawna i europejska”, dzięki której mogła poszerzyć swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach, spotkaniach z naukowcami, projektach.

 

Należy pogratulować uczennicy „Kościuszki” spektakularnego osiągnięcia. Może kiedyś zasili szeregi polskiego wymiaru sprawiedliwości.