06.06.2022|Szkoła

VII miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

28 maja 2022 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbył się          Finał Wojewódzki  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W zawodach uczestniczyło 13 drużyn szkół ponadpodstawowych, które wcześniej wygrały rywalizację w turniejach powiatowych. Nasza drużyna wystartowała w składzie: Jan Cegłowski 3DG, Sylwia Rzewuska  3DG, Jakub Sulej 3DG. Opiekun: Paweł Tymosz.

Rywalizacja odbyła się w pięciu konkurencjach (w nawiasach miejsce naszej drużyny):

• Test z przepisów ruchu drogowego,   (5 miejsce)
  • Test ze skrzyżowań,                           (8 miejsce)
  • Jazda sprawnościowa motorowerem  (12 miejsce)
  • Jazda sprawnościowa samochodem   (9 miejsce)
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna       (1 miejsce)

Pierwsze miejsce w Turnieju zajęło Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.  Reprezentacja naszej szkoły ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu. Uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody, w tym nagrodę specjalną dla Sylwii Rzewuskiej, która jako jedyna przedstawicielka płci pięknej rywalizowała z kolegami. Sylwia w ostatniej chwili zastąpiła kolegę, który nie mógł pojechać do Zamościa przez co udział w turnieju był zagrożony. Mimo braku przygotowania dzielnie rywalizowała z kolegami, co zostało dostrzeżone przez organizatorów. Nagrody dla uczniów ufundował PZM w Lublinie oraz WORD w Zamościu.