25.04.2018|Szkoła

Zagłoba swatem

 

PREMIERA NA SZKOLNEJ SCENIE

 

24 kwietnia na szkolnej scenie odbyła się premiera spektaklu Henryka Sienkiewicza „Zagłoba swatem”. Zaprezentowali się uczniowie działajacy w Szkolym Kole Teatralnym pod kierunkiem Edyty Lipińskiej i Marzeny Rusinek.

 

Akcja tej komedii jest bardzo prosta i osnuta na wątku miłosnym. Panna Zosia, córka Oliwiusa, nie otrzymuje zgody na małżeństwo z żołnierzem, Janem Zarembą. I tu oczywiście pojawia się pole do popisu dla imć Onufrego Zagłoby, którego fortel sprawia, że wszystko się oczywiście dobrze i szczęślwie kończy.

Obsada aktorska była znakomicie dobrana. Niektóre postacie były tak wyraziste, iż na długo pozostaną w naszej  pamięci. Spektakl bardzo podobał się widowni, czego dowodem były gromkie oklaski dla aktorów oraz słowa uznania składane na ich ręce aktorów.

W spektaklu wystąpili: Jakub Misior 1b (Oliwius), Klaudia Wysokińska 2i (Zosia), Julia Niewęgłowska 1g (Marcjanna), Malwina Rogowska 1e (Weronika), Adrian Kopeć 1a ( Jan Zaremba), Szymon Domański 2g (Zagłoba), Piotr Rzymowski 1g (Cyprian),  Bartosz Grzywacz 2g (stary organista i konferansjer), Marcin Koślacz 1g (służący) oraz Towarzysze i pocztowi z tatarskiej chorągwi: Damian Kania 2g, Michał Krzeszowski 1g, Damian Milczarczyk 2g, Norbert Oziębło 1g, Marcin Wyskoiński 2g. Dekorację przygotowały Aleksandra Wedziuk i Julia Piwowarczyk z klasy 1c.

 zdjęcia Artur Rychta, Aleksandra Śledź