04.10.2023|Szkoła

Zjazd Absolwentów z okazji 105-lecia szkoły

To był weekend pełen wrażeń. 30 września – 1 października obchodziliśmy jubileusz 105-lecia szkoły. Uroczystości zgromadziły prawie 700 osób z wielu roczników. Jak zawsze był to wyjątkowy czas. Mimo kapryśnej pogody, radością napełniał entuzjazm rzeszy absolwentów i radość ze spotkań po latach.

Obchody święta szkoły rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.  Pamiątkowe zdjęcie na zawsze utrwaliło zgromadzonych gości. Obowiązkowym punktem była wizyta na lokalnym cmentarzu. Na grobach zmarłych Profesorów, Pracowników Szkoły i Uczniów zapalono znicze. Następnie w atmosferze uścisków i wzruszeń Absolwenci odebrali pakiety rejestracyjne i udali się na spotkania klasowe. Opowieści o dawnych czasach, ludziach i przeżyciach wycisnęły niejedną łzę, wspominano także tych już nieobecnych. Z sentymentem oglądano szkolne kroniki, dzieląc się z dzisiejszymi uczniami zapamiętanymi kadrami. Część artystyczna przypomniała wyjątkową historię liceum, łączącą tradycję z nowoczesnością. Wieczorny bal z rozpoczynającym go polonezem sprawił, że czas się na trochę zatrzymał, gdy na nowo można było przeżyć towarzyszące mu emocje.

Zjazd Absolwentów to wyjątkowe wydarzenie, które uświadamia, jak ważna dla budowania tożsamości jest tradycja. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia, serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji  

(zdjęcia: Natalia Mućka kl.2d oraz Mateusz Prokop kl.2g)

oraz materiału filmowego nagranego przez Master TV Łuków