29.11.2022|Warto Przeczytać

Flaw(less)-recenzja Wiktorii

Autorka prezentowanej przeze mnie książki jest studentką filologii angielskiej na jednej z poznańskich uczelni. Zaczęła pisać podczas wakacji, aby zabić czas i od tamtej pory uznała, że nie zamierza przestać tworzyć. Książka „Flaw(less)” jest jej debiutancką powieścią.

Publikacja przedstawia historię dwójki nastolatków- Josephine i Chase’a. Na pierwszy rzut oka nic oprócz miasta i szkoły ich nie łączy, ale po pewnym czasie odkrywamy, że jednak obydwoje, każde na swój sposób, próbuje radzić sobie z samotnością. Ich drogi przecinają się przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają swoje prawdziwe, ukryte pod maskami oblicza.

Czytając ten utwór można odnieść wrażenie, że jest on dedykowany głównie dla młodzieży. Autorka opisuje tam problemy z jakimi borykamy się w tych czasach najczęściej. Dzięki stylu jej pisania dokładnie możemy odczytać jakie emocje towarzyszą naszym bohaterom i jakie myśli siedzą w ich głowach, co ułatwia zrozumienie problematyki książki.

Według mnie „Flaw(less)” jest bardzo wciągającą i wartościową książką, która skłania do refleksji. Czytając tą książkę odczuwa się wszystkie emocje na zmianę. Jest to idealna lektura dla osób, które uwielbiają wątki romantyczne, ale także samotności, skrywania uczyć i przemiany wewnętrznej.

Na koniec chciałabym dodać, że Marta Łabęcka wykonała świetną robotę pisząc tę książę i mam szczerą nadzieję, że ktoś się skusi przeczytać ją jako następną.