Bez kategorii

Biedronki w bibliotece

 

RZECZ O HENRYKU SIENKIEWICZU!

 

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka  Sienkiewicza. W związku z tym do biblioteki I Liceum Ogólnokształcącego  zawitały dzieci z przedszkola „Szczęśliwa siódemka” Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawym spotkaniu dotyczącym życia i twórczości Noblisty, zaczerpniętych z książek pani A. Cybulskiej: Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu.

 Następnie co nieco starszy kolega z liceum Rafał Nurzyński przeczytał fragmenty powieści „ W pustyni i w puszczy” .  Zadaniem dzieci było zilustrowanie jednej z przygód. Młodym artystom pomagały uczennice z klasy Ia : Natalia Izdebska, Ola Izdebska , Dominika Pycka.  Z prac powstała wystawa pt. : W pustyni i w puszczy oczami Biedronek. 

 

 

Po spotkaniu w bibliotece dzieci udały się na salę gimnastyczną , gdzie pod opieką Pani Małgorzaty Wardak zmierzyły się w różnych konkurencjach sportowych.

Przed nami wycieczka do Woli Okrzejskiej, miejsca urodzin  Henryka  Adama Aleksandra  Piusa Sienkiewicza . Spotkanie przygotowała Pani Marzena Szczygielska.