Bez kategorii

Brześć - Łuków 2016

BIAŁORUSINI W „KOŚCIUSZCE”

 

 

 

W dniach 1 – 3 kwietnia 2016 r. na zaproszenie dyrektora, Grzegorza Rzymowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie gościła 50-osobowa delegacja nauczycieli i uczniów partnerskiej Średniej Szkoły nr 18 z Brześcia.    

 

W pierwszym dniu pobytu zaplanowano konkurs wiedzy o Polsce i Białorusi oraz konkurencje sprawnościowe dla uczniów obu placówek. Spotkanie młodzieży uświetnił występ wokalny uczennicy naszej szkoły,  Wiolety Gryczki. Wieczorem nasi uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe podczas spaceru po mieście i prezentowania brześcianom najpiękniejszych zakątków.

 

Drugi dzień tradycyjnie poświęcono międzynarodowym zawodom w piłkę  siatkową. Odbyły się mecze nauczycieli i uczniów. Tego dnia Białorusini zwiedzili budynek dydaktyczny I LO. Sobotni wieczór młodzież obu szkół spędziła bawiąc się na szkolnej dyskotece. Projekt zakończył się wycieczką do Siedlec.

 

                                                                         

Podczas pobytu dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, Grzegorz Rzymowski i Oksana Gołubiewa przedłużyli umowę o współpracy na kolejne lata. Łukowianie otrzymali zaproszenie do odwiedzenia Średniej Szkoły nr 18 w Brześciu jeszcze w tym roku szkolnym.     

                                                                                    

Projekt współpracy polsko – białoruskiej, trwającej już 15 lat, koordynuje dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski i rusycystka, Anna Sójka. Nad sprawnym przebiegiem zawodów sportowych czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, Jacek Opolski i Marcin Zabłocki. Realizację zadań objętych projektem wspierają rusycystki, Małgorzata Rola i Ewa Wierzchowska.                                           

 

Do zobaczenia w Brześciu!