Bez kategorii

Brześć- Łuków 2017

 

UCZNIOWIE Z BRZEŚCIA PONOWNIE W KOŚCIUSZCE!

 

 

31 marca oraz 1 i 2 kwietnia 2017 r., na zaproszenie dyrektora I LO Pana Grzegorza Rzymowskiego, gościła w naszej szkole 49-osobowa delegacja nauczycieli i uczniów Średniej Szkoły nr 18 z Brześcia.

 

Podczas pobytu uczniowie obu szkół uczestniczyli w multimedialnym konkursie wiedzy o Polsce i Białorusi, który poprowadziła w języku rosyjskim dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły, Pani Oksana Gołubiewa. Konkurs pokazał dużą wiedzę i doskonałe umiejętności językowe uczniów obu szkół. Rywalizacja zakończyła się remisem. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczył dyrektor I LO Pan Grzegorz Rzymowski.

1 kwietnia reprezentacje współpracujących szkół walczyły o Puchar Dyrektora I LO. Drużyny chłopców rozegrały mecze piłki siatkowej i piłki nożnej.
Popołudnie upłynęło młodzieży na zwiedzaniu naszego miasta, poznawaniu kultury obu krajów i doskonaleniu umiejętności językowych.

 

Ostatniego dnia pobytu w Polsce Białorusini tradycyjnie zwiedzali Siedlce.
Projekt współpracy I LO w Łukowie i Średniej Szkoły nr 18 w Brześciu koordynuje dyrektor I LO Pan Grzegorz Rzymowski i rusycystka, Pani Anna Sójka.


Zawody sportowe odbyły się dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego – Jacka Opolskiego, Marcina Zabłockiego i Piotra Madeja.