Bez kategorii

Brześcianie w Łukowie - łukowianie w Brześciu

ŁUKÓW – BRZEŚĆ – ŁUKÓW

 

Od wielu lat I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie prowadzi ożywioną współpracę ze Szkołą Średnią nr 18 w Brześciu na Białorusi. Również w 2014 r. nie zabrakło przedsięwzięć, podtrzymujących ową owocną przyjaźń międzynarodową.

 

 

 

 

W dn. 16 – 18 maja 2014 r. delegacja zza Bugu na czele z panią dyrektor Oksaną Aleksiejewną Gołubiewą gościła w grodzie nad Krzną. Białoruscy uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami z Polski, wzięli udział w występach artystycznych. Mieli również okazję zwiedzić Łuków. Uczestniczyli w różnych rozrywkach – byli między innymi w kręgielni i w stadninie koni w Turzych Rogach.

 

 

W dn. 26 – 28 maja 2014 r. to licealiści z „Kościuszki” z dyrektorem Grzegorzem Rzymowskim udali się z wizytą do Brześcia. Zwiedzili oni miasto, między innymi cerkwie i słynną twierdzę. Bawili się podczas dyskoteki i na torze gokartowym. Przekazali również książki do polskiej biblioteki w Szkole Średniej nr 18. Ważnym elementem wyjazdu okazało się również spotkanie, w którym nauczyciele wymienili się doświadczeniami dydaktycznymi i pedagogicznymi.

 

 

Projekt współpracy polsko – białoruskiej, który aktywnie prowadzi I LO ma na celu umacnianie więzi między młodzieżą z obu krajów, praktyczną naukę języka rosyjskiego oraz realizację międzynarodowych przedsięwzięć sportowych i kulturalnych. Koordynują go rusycystki z „Kościuszki”: Małgorzata Rola, Anna Sójka, Ewa Wierzchowska.

 

 

Już niebawem kolejne działania, potwierdzające wysoką wartość takiej aktywności.