Bez kategorii

Była sobie Calineczka...

SPEKTAKL CHARYTATYWNY DLA MAI

 

25 czerwca 2013r. gościliśmy dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 7 oraz oddziałów szkolno -przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 1, które obejrzały przedstawienie teatralne pt. Calineczka, w wykonaniu członków i sympatyków Koła Przyjaciól Biblioteki.

 

„ Calineczka” to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni  Andersena, która przenosi widzów w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką  i śpiewem. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa opowieści o malutkiej dziewczynce zwanej Calineczką? Chyba wszyscy znamy historie malutkiej , uroczej dziewczynki, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznała na swojej drodze rodzinę Żab,Chrabąszczów, Myszę, Kreta, Jaskółkę, która przeniosła ją w zaczarowany świat Elfów. Losy Calineczki to opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych, dobroci.

Na szczególna uwagę zasłużyła gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa scenografia oraz wpadająca w ucho muzyka.

W bajkowe postacie wcielili się : Magdalena Marek  (Calineczka), Adrian Omelańczuk (Elf) , Małgorzata Rola  (Mama), Aleksandra Redzik (Wróżka, Motyl), Paulina Krawczuk, Anna Goździak, Edyta Kruczek (Żaby), Marcin Kurek, Paweł Kurek (Chrabąszcze), Tomasz Brzozowski (Kret), Aleksandra Zakrzewska (Mysz), Kinga Gągała (Jaskółka).

Scenografia: Alicja Chudek, Karolina Kędziora, Aneta Zergadło, Joanna Palica , Kinga Świderska, Monika Śoćko

Muzyka: Aleksandra Zakrzewska , Marta Sołtyszewska

Z pewnością spektakl dostarczył małym widzom niezapomnianych wrażeń.

Biletem wstępu były nakrętki dla Mai.