Bez kategorii

Czym dzisiaj jest patriotyzm?

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
                                             Marszałek Józef Piłsudski

Z okazji Narodowego Święta  Niepodległości Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie  ogłasza konkurs literacki na temat: Czym dzisiaj jest patriotyzm?

 

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami. Rozważ zagadnienie. Uczyń je tematem swoich refleksji. Poszukaj odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być patriotą dzisiaj, w XXI wieku. Czy nasza codzienna postawa, zachowanie oraz życiowe priorytety wpisują się w to zagadnienie?  Czy łatwo jest dziś kochać Polskę? Czy kochasz czuć się Polakiem? Za co jesteś wdzięczny swojej Ojczyźnie? Czy widzisz tylko wady dzisiejszego świata czy dostrzegasz też zalety?

Prace pisemne w dowolnej formie (opowiadanie, esej, rozprawka, kartka z pamiętnika, reportaż lub inne) składamy do końca listopada u przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Katarzyny Talachy lub polonistki, Opiekunki Samorządu, p. prof. Sylwii Szczygielskiej.

Nagrodą za prace, które zyskają uznanie komisji konkursowej, będzie bardzo dobra ocena z języka polskiego i słodka niespodzianka