Bez kategorii

Dla przyszłych prawników

Z WIZYTĄ U TEMIDY

 

Wielu uczniów, którzy wybrali klasę europejsko – prawniczą, o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, poważnie myśli o wykonywaniu w przyszłości zawodu prokuratora, adwokata czy sędziego. Rzeczywiście, tak sprofilowana edukacja w szkole średniej najlepiej przygotowuje do studiów społecznych czy prawniczych. W dn. 20 marca 2015 r. maturzyści z III a mogli naocznie przekonać się, jak wygląda praca wymiaru sprawiedliwości, gdyż udali się z wizytą do Sądu Rejonowego w Łukowie.

 

 

Mieli okazję obserwować przebieg procesu karnego i postępowania w sprawie o wykroczenia. Wysłuchali również wielu specjalistycznych komentarzy sędziego Mariusza Brojka , który w jasny i przystępny sposób tłumaczył zawiłości procedur. Zapoznanie się z różnymi sprawami z wokandy miało również walor wychowawczy – uczyło, jak unikać przestępstw.

 

 

Nietypowa, praktyczna lekcja odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej z wiedzy o społeczeństwie „Aktywny i twórczy obywatel – edukacja medialna, prawna i europejska”, realizowanej w I LO przez Michała Mojskiego. Wizytę w Sądzie Rejonowym udało się zorganizować dzięki uprzejmości pani prezes, Edyty Cieliszak i sędziego Mariusza Brojka.

 

Serdecznie dziękujemy!

 

 

Obraz: http://commons.wikimedia.org, Kiki 1196 – licencja Creative Commons.