Bez kategorii

Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2014

PIĘKNIE ŚPIEWAJĄ PO ROSYJSKU

 

I Liceum Ogólnokształcące  im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie od dawna przoduje w nauczaniu języka rosyjskiego. Po wyprawie do Brześcia kolejnym elementem upowszechniającym znajomość mowy Gogola stał się IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Nasi artyści nie wrócili do domu z pustymi rękami…

 

 

 Przedsięwzięcie organizuje co roku Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz  XV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Łodzi. Z całej Polski zjeżdżają na ten prestiżowy festiwal młodzi, utalentowani ludzie, aby zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne, muzyczne, interpretacyjne.

 

 

W dn. 5 – 6 czerwca 2014 r. reprezentanci I LO – solistka Ilona Szewczak (II d) oraz zespół w składzie: Łucja Kowalik (II d), Monika Soćko (II d), Marta Sołtyszewska (II d), Aleksandra Zakrzewska (II d) zawitały do miasta wielkich przemysłowców i dały popis, który na długo zapadnie w pamięci. Już samo przybycie do Łodzi było sukcesem, dlatego że w eliminacjach wystartowało aż sześćset osób! Do tego doszły laury podczas finału. Zespół z „Kościuszki” zajął ostatecznie trzecie miejsce.

 

 

Młodymi wokalistkami opiekowali się podczas wyjazdu i przygotowań: Anna Sójka i dyrektor Grzegorz Rzymowski.

 

Gratulujemy!