Bez kategorii

Jasełka i otwarte serca

ANIOŁY I ANIELICE Z „KOŚCIUSZKI”

 

 

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, dnia 16 grudnia 2014 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki pod przewodnictwem s. Benedetty udali się z jasełkami do Domu Dziecka w Łukowie.

 

 

 

Przedstawiciele klasy I e poprzez występ przybliżyli dzieciom historię narodzin Chrystusa. Aktorom towarzyszyli uczniowie klasy I c i pozostali z  klasy I e, którzy przy akompaniamencie gitary i innych ciekawych instrumentów,  pod batutą s. Margerity, nazaretanki z Łukowa zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy.

 

 

Jednakże najwięcej radości przyniósł dzieciom św. Mikołaj, w którego rolę wcielił się Dominik z klasy I d. Obdarował ich hojnie wspaniałymi prezentami, które zakupili uczniowie naszego liceum. Czego tam nie było? Od najbardziej potrzebnych: butelek dla maluchów, smoczków, kremików, poprzez piękne ubranka i markowe koszulki, a skończywszy na wyszukanych, drogich zabawkach, które przykuły uwagę dzieci. Po skończonym spotkaniu jeszcze długo jeździły motory, samochody na  pilot, a lalki były wożone we wspaniałych wózkach z wielorakim wyposażeniem.

 

 

Spotkanie uświadomiło młodym wolontariuszom, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ten sposób okazali dużą wrażliwość  i empatię. To bardzo ważne, szczególnie dla dzieci. Duże podziękowania należą się również osobom, które włączyły się do akcji przygotowania upominków, szczególnie uczniom klas: I h, III i, II f, II d, I d, III c, II e, I e, III d, I g, I c, I i, III f, II b, II i, III b, I a, I b, III e, III g, II a, III a, II c.  Dzięki Marcie i Wioli z III e, ich klasie  oraz ich inicjatywie powstała dodatkowa paczka dla maluchów. Dziewczyny również pilotowały zbiórkę, a także pomogły Mikołajowi pokonać drogę z prezentami z „Kościuszki”  do Domu Dziecka. Spotkanie licealistów z podopiecznymi Domu Dziecka nie doszłoby do skutku, gdyby nie s. Benedetta, która wznieciła w uczniach chęć niesienia pomocy innym. Co dało to nam?   

 

 

                          

Autorka relacji: Olga (I c).