Bez kategorii

Kolejne spotkanie z cyklu "Świat i ludzie"

 

WOLONTARIUSZE Z UNICEF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie możesz połączyć kropek patrząc do przodu; możesz je tylko połączyć patrząc wstecz. Musisz więc uwierzyć, że kropki w jakiś sposób się połączą w Twojej przyszłości. Musisz w coś wierzyć – w przeczucie, przeznaczenie, życie, karmę, cokolwiek. To podejście nigdy mnie nie zawiodło i uczyniło wielką różnicę w moim życiu. — Steve Jobs

Tym inspirującym cytatem wolontariusze z programu European Voluntary Service rozpoczęli spotkania z uczniami klas drugich I LO, które odbyło się 30 kwietnia 2015 roku. Młodzi podróżnicy Emir Karataş oraz Indra Bin Abdul Gafar-przedstawili młodzieży, jak istotną rolę mają decyzje podejmowane przez nas już na początku drogi życiowej. Pokazali, że aby podróżować i poznawać świat, nie potrzebujemy pieniędzy, ale uporu w dążeniu do celu i motywacji.

 

  Wolontariat Europejski, czyli European Voluntary Service to sieć współpracy organizacji i wolontariuszy z różnych krajów, nawiązywana po to, aby uczyć się od siebie nawzajem przez wymianę doświadczeń i by razem zrobić coś pożytecznego na rzecz społeczności lokalnej. W Wolontariacie Europejskim może uczestniczyć każdy młody człowiek w wieku od 18 do 30 lat. Aby zostać wolontariuszem, nie musisz mieć żadnych kwalifikacji ani doświadczenia, nie musisz znać języka obcego na określonym poziomie. Najważniejsze są silna motywacja, wiek i obywatelstwo. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie www.evs.org.pl.

Nie trać czasu, zacznij spełniać marzenia już teraz !

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką Anny Niewęgłowskiej oraz Sylwii Szczygielskiej w ramach projektu  ,,Świat i ludzie”. Było podsumowaniem konkursu ,, TwoColours One People”, w którym Emilia Kachniarz , uczennica klasy 2 G, zajęła I miejsce. Gratulujemy!