Bez kategorii

Konkurs historyczny, gra miejska, wehikuł czasu

„CHRISTIANITAS 1050”

 

 

Przez cały rok szkolny I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie realizuje we współpracy z Hufcem ZHP Łuków projekt „Humanista też człowiek!”, dofinansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”. W dn. 30 maja 2016 r. młodzież uczestnicząca w działaniach przygotowała dla swoich kolegów grę miejską „Christianitas 1050”, przypominającą rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę.

 

W grze wzięli udział uczniowie klas humanistycznych w „Kościuszce”, a także reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 3. Zmierzyli się oni z testem wiedzy historycznej. A później ruszyli na trasę gry, symbolicznie przemieszczając się wehikułem czasu po różnych datach z dziejów Polski i spotykając postacie związane z rozwojem chrześcijaństwa w naszym kraju: św. Wojciecha, Piotra Skargę, ks. Stanisława Brzóskę, ks. Jerzego Popiełuszkę, Jana Pawła II, Stefana Wyszyńskiego. Na każdym punkcie czekały na uczestników ciekawe i twórcze zadania.

 

 

W rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którymi okazali się uczniowie z klas o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie w „Kościuszce”. Oto wyniki:

  • I miejsce Dominika Pycka i Dominika Popek (I a) ,
  • II miejsce Damian Mitura i Kornel Końka (II a) ,
  • III miejsce – Michał Chudek i Rafał Nurzyński (I a).

Serdecznie gratulujemy! Najlepsi otrzymają w nagrodę sprzęt elektroniczny.

 

Gra „Christianitas 1050” stała się kolejnym interesującym sposobem na przekazanie wiedzy historycznej młodym ludziom.