Bez kategorii

"Kościuszko" na festiwalu nauki

MŁODZI BIOLODZY I CHEMICY

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie wsparło ciekawy projekt, którego pomysłodawcami byli sąsiedzi z naprzeciwka, czyli społeczność Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Łukowie. W dn. 8 czerwca 2013 r. w murach szkoły odbył się I Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Woda źródłem życia” z okazji ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody.

 

 

Obok uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 2 z prelekcjami i warsztatami wystąpili naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach: dr Ryszard Kowalski, dr Marek Siłuszyk, dr Zbigniew Kasprzykowski i dr Wojciech Nowakowski. Nie zabrakło oczywiście zdolnych „Kościuszkowców”. Młodzież pod kierunkiem pani Małgorzaty Zielonki przygotowała prezentację „Czy wiesz co pijesz? Woda pitna pod lupą”, a pod kierunkiem pań: Alicji Burdach i Zofii Nowak – prezentację „Wykorzystanie właściwości fizyko – chemicznych wody przez żywe układy”.

 

Festiwal okazał się trafionym pomysłem na popularyzację nauk przyrodniczych. W skład komitetu organizacyjnego weszli: Artur Baranowski – koordynator, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Grzegorz Rzymowski – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Marcin Rychta z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, Grzegorz Uss – nadleśniczy z Nadleśnictwa Łuków, Grzegorz Osial – dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie, Artur Mydlak – dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

 

 

Więcej – Strona Gimnazjum nr 2 w Łukowie .

 

Źródło zdjęcia: Archiwum Gimnazjum nr 2 w Łukowie.