Bez kategorii

"Kościuszko" w Pałacu Prezydenckim

 

LEKCJA RP O NASZYM PATRONIE

 

 

„Lekcja RP” to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Polega on na organizacji lekcji w Pałacu Prezydenckim, skierowanych do młodzieży z całej Polski.

W piątek 26 maja, w Pałacu Prezydenckim nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Lekcja RP”, tym razem poświęconej postaci patrona naszej szkoły. Temat lekcji -„Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów w historii, sztuce i pamięci pokoleń” wpisał się w ustanowiony przez polski parlament Rok Tadeusza Kościuszki. Lekcję moderował Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusz Deszkiewicz, a wybitną postać Generała przybliżyli młodzieży : prof. Dr hab. Tomasz Gąsowski- Uniwersytet Jagieloński, Elzbieta Zygier- Muzeum Narodowe w Krakowie ,Tytus Ferenc – Uniwersytet Jagieloński.

W Pałacu Prezydenckim uczniowie mogli zobaczyć najważniejsze pomieszczenia, w których wręczane są odznaczenia państwowe, nominacje, odbywają się spotkania Prezydenta i pani Prezydentowej. Miłym akcentem tej wizyty był elegancki poczęstunek w ogrodzie pałacowym.

Transmisja z lekcji dostępna jest na oficjalnej stronie Prezydenta www.prezydent.pl