Bez kategorii

Laboratorium kreatywności

 

NIETYPOWE WARSZTATY

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie dużo się dzieje, również w weekendy. W dn. 14 marca 2015 r. do szkoły zawitali goście z powiatu radzyńskiego, powiatu bialskiego, miasta Biała Podlaska. Nie zabrakło również gospodarzy z Łukowa. Wszyscy wzięli udział w pięciogodzinnych warsztatach „Laboratorium kreatywności”.

 

 

Zajęcia zorganizował Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej dzięki uprzejmości dyrektora I LO, Grzegorza Rzymowskiego. Uczestnicy mieli okazję poćwiczyć twórcze myślenie w różnych, czasem zaskakujących zadaniach. Rozwiązywali zagadki kryminalne, lepili z plasteliny rzeźby, wyrażające przesłanie tekstu filozoficznego, rysowali, układali wiersze, szukali nieoczywistych rozwiązań problemów. Nie zabrakło również chwili dla muzyki – dla twórczych zadań według metody wybitnego kompozytora, Carla Orffa.

 

 

W przedsięwzięciu wzięli udział harcerze i instruktorzy ZHP. Zajęcia prowadził phm. Michał Mojski – zastępca komendanta Hufca ZHP Łuków ds. programu i kształcenia i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii w I LO. Uczestników odwiedzili również hm. Zdzisław Dudziński – komendant Hufca ZHP Łuków i phm. Tomasz Sych – zastępca komendanta ds. organizacyjnych i skarbnik Hufca ZHP Łuków.

 

 

Warsztaty „Laboratorium kreatywności” dostarczyły wiele radości, a jednocześnie pokazywały, jak myśleć nieschematycznie.

 

 

Zdjęcia: Ewa Czyżewska.