Bez kategorii

Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Sejmie

POZNAWANIE PRACY POSŁÓW I SENATORÓW

 

Sejm i Senat to organy władzy ustawodawczej, które decydują o kształcie prawa w Polsce. Warto więc poznawać ich strukturę i procedury działania, aby wiedzieć, w jaki sposób powstają przepisy określające różne aspekty życia obywateli. Uczniowie robią to na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Ostatnio trzy klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie o rozszerzonym programie tego przedmiotu mogły naocznie przekonać się, jak funkcjonuje polski parlament.

 

 

W dn. 18 listopada 2014 r. z wizytą do Sejmu udała się młodzież z klas: II a i III a. W programie wycieczki było ponadto zwiedzanie jedynego Muzeum Tadeusza Kościuszki w Polsce, zlokalizowanego w Maciejowicach oraz sztuka Nikołaja Gogola w Teatrze Studio, pt. „Rewizor” w reżyserii popularnego rosyjskiego twórcy, Nikołaja Kolady. Wyjazd zorganizowali: Joanna Pasternak, Michał Mojski, Ewa Wierzchowska i Małgorzata Rola.

 

 

W dn. 4 grudnia na ulicę Wiejską w Warszawie dotarli uczniowie klasy III e. Mieli oni także okazję obejrzeć seans filmowy w stołecznym kinie. Wycieczkę zorganizowali: Anna Sójka, Jolanta Walo i Mirosław Sójka.

 

 

Spacer korytarzami Sejmu, wizyta w kuluarach, oglądanie sali obrad, spotkania ze znanymi posłami, którym towarzyszyła opowieść przewodnika, sprawiły, że proces legislacyjny stał się jaśniejszy. A kluczowa rola parlamentu w państwie demokratycznym wydaje się oczywista. Nawet jeżeli wybrańcy ludu nie zawsze spełniają nasze oczekiwania…

 

 

Dziękujemy Kancelarii Sejmu za możliwość zorganizowania zajęć w budynku parlamentu!