Bez kategorii

Magiczny koncert

CIEPŁE I PUCHATE XI

 

 

W dn. 22 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie już od wielu lat odbywa się magiczny koncert. Nosi nazwę „Ciepłe i Puchate”, odwołując się do ciekawej i pouczającej bajki. Również i w tym roku w sobotni wieczór stara aula naszej szkoły zapełniła się wieloma gośćmi…

 

 

Wybrali się oni tutaj, aby obchodzić Dzień Myśli Braterskiej, najważniejsze święto wszystkich skautów na świecie, ustanowione na pamiątkę dnia urodzin twórców ruchu – gen. Roberta Baden-Powella i Olave Baden- Powell. To wtedy harcerze dzielą się dobrym słowem, dobrymi emocjami. Doskonale służył temu koncert, podczas którego wybrzmiały piosenki rodem z turystycznych szlaków, nastrojowych ognisk, „krainy łagodności”…

 

 

W szczególny sposób druhny i druhowie uczcili pamięć poetów pokolenia Kolumbów. W tym roku przypada siedemdziesiąta rocznica akcji „Burza” i Powstania Warszawskiego, dlatego też można było wysłuchać strof autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Zdzisława Stroińskiego.

 

 

Dzień Myśli Braterskiej zgodnie z duchem skautowej przyjaźni odpowiedział również na trudną sytuację młodzieży na Ukrainie. Podczas koncertu zorganizowano specjalną zbiórkę, ogłoszoną alertem Naczelniczki ZHP, hm. Małgorzaty Sinicy za zgodą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Zebrane środki posłużą Płastowi – Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy, która niesie pomoc poszkodowanym na kijowskim Euromajdanie.

 

 

 

Koncert „Ciepłe i Puchate XI” okazał się cennym przedsięwzięciem, w którym wzięli udział nie tylko harcerze z „Kościuszki”, ale również nasi potencjalni nowi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów w Łukowie, Krynce, Stoczku Łukowskim… Został zorganizowany przez instruktorów Hufca ZHP Łuków przy wsparciu dyrektora I LO, Grzegorza Rzymowskiego.