Bez kategorii

Mistrz Języka Angielskiego

NAJLEPSI ANGLIŚCI Z GIMNAZJÓW

 

 

Wszyscy wiemy, jak ważna jest nauka języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, za pomocą którego komunikują się ludzie na całym świecie. Tym bardziej cieszy fakt, że młodzież, zdając sobie sprawę z możliwości, jakie otwiera przed nimi biegła znajomość języka, bardzo chętnie kształci się w tym kierunku.

 

 

W II edycji konkursu „Mistrz Języka Angielskiego”, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z 11 szkół gimnazjalnych powiatu łukowskiego. Finał konkursu odbył się 11 kwietnia 2016 r. w auli I LO. Przedstawiciele szkół z: Dębowicy, Jeleńca, Radoryża Kościelnego, Stanina, Stoczka Łukowskiego, Strzyżewa, Trzebieszowa, Zagoździa oraz wszystkich gimnazjów łukowskich zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym zawierającym również pytania z zakresu znajomości kultury krajów anglojęzycznych. Młodzież miała okazję nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale również zintegrować się z pozostałymi uczestnikami konkursu, a także zwiedzić obiekt I LO w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów. W krótkiej części artystycznej licealiści zaprezentowali swoje talenty wokalno-taneczne.

 

 

W rywalizacji tym razem najlepsza okazała się „Dwójka”, ponieważ to właśnie uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie zajęli wszystkie miejsca na podium. Nagrody ufundowane przez Wydział Promocji Miasta Łuków, firmę „Inter-Com”, a także wydawnictwa językowe Macmillan oraz Pearson wręczył zwycięzcom dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski,  wicedyrektor I LO, Monika Kokosińska oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego, Krzysztof Konstanty. A oto zwycięzcy II edycji powiatowego konkursu dla gimnazjalistów „Mistrz Języka Angielskiego”:

  • I miejsce – Joanna Szewczak, Gimnazjum nr 2 (opiekun – p. Anna Szklarz);
  • II miejsce – Zuzanna Sawicka, Gimnazjum nr 2 (opiekun – p. Aleksandra Sala), Sebastian Trochim, Gimnazjum nr 2 (opiekun – p. Magdalena Piasecka).

 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!