Bez kategorii

Mistrz Języka Rosyjskiego 2017

 

NAJLEPSI RUSYCYŚCI

 

 

Dnia 7 kwietnia 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się finał IV edycji konkursu Mistrz Języka Rosyjskiego. Przedsięwzięcie przygotowano z myślą o gimnazjalistach powiatu łukowskiego.

 

 

Etap szkolny w miał miejsce 17 marca 2017r – do rozwiązania arkusza przystąpiło 45 uczestników. Do finału zakwalifikowało się 17 gimnazjalistów z gimnazjów w: Staninie, Tuchowiczu, Jeleńcu, Gręzówce oraz z Gimnazjum nr 2 i nr 3 w Łukowie. Zmierzyli się oni z testem leksykalno – gramatycznym. Zwycięzcami konkursu okazali się:

  • I miejsce – Katarzyna Szczygielska (Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun – p. Zofia Ochnik);
  • II miejsce – Adrian Kopeć (Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun – p. Zofia Ochnik);
  • III miejsce – Tabarik Nuralieva (Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun – p. Ilona Dmowska).

Nagroda – „niespodzianka” trafiła w ręce Katarzyny Szczygielskiej, która na etapie szkolnym uzyskała największą ilość punktów. 

 

 

Sponsorami nagród dla zwycięzców byli : Dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski, firma Inter-Com oraz wydawnictwo WSiP. Organizatorkami konkursu są nauczycielki języka rosyjskiego z I LO p. Ewa Wierzchowska i p. Małgorzata Rola.

 

 

Wszystkim opiekunom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych, uczestnikom zaś gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych.

 

 

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu Mistrz Języka Rosyjskiego.