Bez kategorii

Mistrz Języka Angielskiego 2017

 

KONKURS DLA GIMNAZJALISTÓW

 

 

Dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego? Argumentów jest wiele począwszy od zyskania większych szans na rynku pracy, poprzez swobodę podczas podróży zagranicznych, aż po fakt, iż nauka języków obcych to doskonały trening dla umysłu.

 

Gimnazjaliści z powiatu łukowskiego wydają się doskonale zdawać z tego sprawę skoro tak chętnie uczą się języka angielskiego, a swoje umiejętności postanowili sprawdzić w konkursie „Mistrz Języka Angielskiego” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.                                                          
W trzeciej edycji konkursu udział wzięło 150 gimnazjalistów z powiatu łukowskiego. Do finału, który odbył się 27 kwietnia 2017r. w Auli I LO, zakwalifikowało się 37 uczniów ze szkół w: Dębowicy, Gołąbkach, Radoryżu Kościelnym, Serokomli, Stoczku Łukowskim, Trzebieszowie, Woli Gułowskiej, Zagoździu oraz uczniowie z Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Nr 3 w Łukowie. W finale młodzież zmierzyła się z testem leksykalno-gramatycznym zawierającym również pytania sprawdzające znajomość kultury krajów anglojęzycznych.     

 


W rywalizacji po raz kolejny najlepsza okazała się „Dwójka”, ponieważ to właśnie uczniowie  z Gimnazjum Nr 2 zdominowali podium. Dodatkową nagrodę za uzyskanie najlepszego wyniku w etapie szkolnym otrzymała Eliza Szewczyk – uczennica Gimnazjum w Gołąbkach.
Nagrody ufundowali: Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki     w Łukowie, firma Intercom, wydawnictwa językowe Macmillan i Pearson oraz indywidualni sponsorzy.
Wyniki III edycji powiatowego konkursu dla gimnazjalistów „Mistrz Języka Angielskiego” przedstawiają się następująco:
I miejsce – Maciej Ponczek, Gimnazjum Nr 2 (opiekun – p. Anna Szklarz)
II miejsce – Luiza Semeniuk, Gimnazjum Nr 2 ( opiekun – p. Aleksandra Sala)
III miejsce – Piotr Rzymowski, Gimnazjum Nr 2 (opiekun – p. Anna Szklarz)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!