Bez kategorii

Najcenniejszy dar- krew

 

Kochani!

Samorząd Uczniowski pragnie podzielić się z Wami pięknym listem, który otrzymaliśmy od absolwenta naszej szkoły, Marka Machowca. W styczniu tego roku organizowaliśmy dla Marka zbiórkę krwi, konieczną do walki z nowotworem. Jak zwykle, mogliśmy liczyć na „Kościuszkowców”.  Już wielokrotnie przekonaliśmy się, że tego typu inicjatywy powodują, że otwierają się Wasze serca i wspomagacie organizowane akcje z ogromną determinacja. Pokazaliście to również w zeszłym roku, gdy wspólnie z fundacja DKMS organizowaliśmy Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych. Kiedy patrzyliśmy na tłumy, zainteresowane dołączeniem do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego, czuliśmy dumę, że mamy tak wspaniałą młodzież.

Marek Machowiec napisał do nas kilka słów podziękowań, zgodził się na ich publikację. Dlaczego je zamieszczamy? Chcemy uświadomić wszystkim, jak cennym darem jest krew, jak ważna dla chorych jest taka pomoc. My przyjęliśmy te słowa z ogromnym wzruszeniem, uświadamiając sobie jeszcze bardziej, jak istotne są takie inicjatywy.

Oto kolejna: 25 kwietnia 2014 roku na parkingu naszej szkoły ustawi się KRWIOBUS z Lubelskiego Centrum Krwiodawstwa, chętne osoby będą mogły oddać krew, ale także zarejestrować się jako Potencjalny Dawca Szpiku Kostnego. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów naszego liceum, ale też nauczycieli, pracowników i mieszkańców Łukowa.

List od Marka:

Pragnę gorąco podziękować za pomoc i zrozumienie, za ten szczególny dar serca, jakim jest oddanie własnej krwi. Często mówi się, że przekazane dobro wraca do dającego po dwakroć. Modlę się (bo w taki sposób mogę podziękować), aby Wasza życzliwość została doceniona i łaska Boża zechciała ją wynagrodzić wedle Waszych indywidualnych potrzeb.
Ten skryty zabójca, jakim jest rak, nie daje dużo szans na życie. Dla tej choroby nie ma znaczenia wiek. Niestety, osób w moim przedziale wieku, przybywa. Słysząc diagnozę lekarzy, wierzyłem, że to pomyłka, że to zły sen, z którego zaraz się obudzę. Zły sen nie mija, co trzy tygodnie w Centrum Onkologii otrzymuję chemię. Organizm musi odbudować wartości po chemii. Chemia, trując raka, truje wszystko, dlatego bez podania krwi sam organizm może sobie nie poradzić z odbudowaniem wartości.
Wasza pomoc dała mi szansę na życie.
Za to dobro pragnę podziękować najgoręcej jak umiem w imieniu swoim i wszystkich potrzebujących. Dziękuję wszystkim, którzy oddali krew, całemu Samorządowi Uczniowskiemu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, który był organizatorem tej szczytnej akcji, wszystkim osobom mi życzliwym.
Przysłowie nie kłamie, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Bardzo, bardzo dziękuję.

Z wyrazami wdzięczności
Marek Machowiec

My również serdecznie dziękujemy i zapraszamy 25 kwietnia! Zostawmy po sobie cząstkę dobra, ten cenny dar, jakim jest krew. Pamiętajmy o słowach naszego Papieża, Jana Pawła II- „Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym” .

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:     
                            Sylwia Szczygielska
Anna Niewęgłowska