Bez kategorii

Nietypowe warsztaty profilaktyczne

ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE I NARKOGOGLE

 

 

W dniach 28.02-03.03 uczniowie wszystkich klas drugich wzięli udział w warsztatach edukacyjno-profilaktycznych, które prowadziły panie Jolanta Łukasik i Beata Baran z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie. Zajęcia miały uświadomić młodzieży jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły.

 

 

Profesjonalny sprzęt, taki jak alkogogle służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu i narkogogle symulujące wiele skutków używania narkotyków, posłużyły do zademonstrowania skutków zażywania narkotyków i picia alkoholu. Młodzież podczas wykonywania prostych zadań mogła przekonać się jak alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zaburza równowagę, zawęża pole widzenia, spowalnia czas reakcji, obniża zdolności motoryczne człowieka oraz zmniejsza możliwość oceny sytuacji.

 


Celem warsztatów było uwrażliwienie uczniów na toksyczny wpływ alkoholu na organizm  ludzki oraz poznanie szkodliwości jego używania. Specjalnie przygotowane ćwiczenia akcentowały znaczenie prowadzenia zdrowego stylu życia oraz kształtowały postawę asertywności.