Bez kategorii

Ogólnopolski sukces młodych historyków

O WSPÓŁCZESNYM PATRIOTYZMIE

 

To kolejna informacja o sukcesie historycznym. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie zdobyli laury w IX Ogólnopolskim Konkursie „Historia i Życie”, organizowanym przez fundację „Wiedza i Praktyka” w partnerstwie z Instytutem Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

 

 

Młodzież tworzyła eseje, opowiadania, reportaże na temat „Patriotyzm w burzliwym stuleciu 1914 – 2014”. Jury postanowiło przyznać tytuły laureatów aż trójce autorów z „Kościuszki”:

  • Bartoszowi Oleśkiewiczowi (II d) – pierwszą nagrodę za pracę pt. „Patriotyzm mojej rodziny. Rodzinna legenda – dzieje Jana Bałasińskiego”, napisaną pod kierunkiem pani Anny Kozioł;
  • Magdalenie Żentale (III a) – trzecią nagrodę za pracę pt. „Do czego potrzebny jest patriotyzm?”, napisaną pod kierunkiem  pana Michała Mojskiego;
  • Idze Zdanikowskiej (III b) – wyróżnienie za pracę pt. „Patriotyzm mojej rodziny. Kto ty jesteś człowieku?”, napisaną pod kierunkiem pani Anny Kozioł.

 

 

Wręczenie nagród miało miejsce w dn. 12 września 2014 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie. 

 

To duży sukces młodych humanistów. Warto przypomnieć, że ostatnio uczniowie „Kościuszki” zdobyli również wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Lekcja z Legionów”. Szczegóły: TUTAJ.

 

Gratulujemy!

 

 

Zdjęcie: archiwum fundacji „Wiedza i Praktyka”