Bez kategorii

Otwarte serca licealistów

ŚWIĘCI MIKOŁAJOWIE Z „KOŚCIUSZKI”

 

 

Czas Adwentu to szczególny okres oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. Zmusza do refleksji, zatrzymania się w gorączce przedświątecznych zakupów i spojrzenia z miłosierdziem na innych. Do tego skłaniała wartościowa akcja charytatywna podjęta przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

 

Od początku grudnia wszystkie klasy przygotowywały paczki dla podopiecznych z Domu Dziecka w Łukowie. W dn. 19 grudnia 2013 r. odbył się finał przedsięwzięcia, zorganizowanego przez siostrę Benedettę wraz z klasą II e. Spotkanie rozpoczęło się jasełkami, w których obok Józefa i Mary wystąpili również Diabeł i Śmierć. Po przedstawieniu nadszedł czas na szczególnego gościa. Prosto z Laponii do Domu Dziecka dotarł św. Mikołaj, który w bardzo stanowczy, ale dowcipny sposób zmuszał do wykupienia prezentu kolędą lub wierszykiem. Nie obyło się bez bardziej niestandardowych sposobów zawarcia sojuszu z Mikołajem. Jeden z obdarowanych zamiast śpiewać, zrobił pięć pompek!

 

 

Uśmiechom i podziękowaniom nie było końca. Następnym etapem wieczoru okazało się śpiewanie kolęd, w które włączyły się również uczennice klasy II d. To spotkanie można zaliczyć do naprawdę udanych…

 

 

 

 

Nic by się jednak nie zdarzyło, gdyby nie okazana przez Was dobroć i prezenty, które przygotowaliście.

 

Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności szkolnej!

 

Gratulacje dla siostry Benedetty i klasy II e za koordynację akcji!