Bez kategorii

Radio bez tajemnic

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

 

14 i 15 marca 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie znalazł się wyjątkowy gość. Do szkoły przybyła Czesława Borowik – wielokrotnie nagradzana reportażystka z Radia Lublin. Przeprowadziła ona warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.

 

Uczniowie klasy II a o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie mieli niepowtarzalną sposobność poznania kuchni pracy radiowca. Ćwiczyli dykcję, uczyli się, jak konstruować wywiady i je nagrywali. Wysłuchali również profesjonalnych reportaży radiowych.

 

 

To były dwa bardzo intensywne dni. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Chcemy mieszkać w Polsce”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” we współpracy z I LO. Na facebookowym koncie organizacji pojawił się taki komentarz na temat uczestników z II a: „Weekendowe warsztaty dziennikarsko – reporterskie pani Czesławy Borowik z Radio Lublin, realizowane w ramach projektu „Chcemy mieszkać w Polsce”, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. 24 osoby chętne do nauki i działania – to młodzież z I LO w Łukowie im. Tadeusza Kościuszki! Niesamowita szkoła!”. Dziękujemy!

 

Obraz: commons.wikimedia.org – licencja Creative Commons.

Zdjęcie: Ewa Kozdraj – Stowarzyszenie „Dla Ziemi”.