Bez kategorii

Sentymentalne powroty do szkolnej ławy...

Zjazd Absolwentów w 95-lecie szkoły

 

 

Zjazdy Absolwentów wpisały się już w tradycję I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. W dn. 28 – 29 września 2013 r. znowu dawni uczniowie zawitali do gmachów przy ulicy Wyszyńskiego 41.

 

 

Po raz pierwszy spotkanie odbyło się w nowym budynku. Absolwenci przyjechali do szkoły, gdzie już nie funkcjonują „Kamczatka” czy „kiszka”, które pozostały w sentymentalnej pamięci wielu osób. Zjazd rozpoczął się od mszy świętej. Przewodniczył jej Henryk Tomasik, biskup radomski, który też ukończył „Kościuszkę”. Po nabożeństwie uczestnicy odwiedzili groby zmarłych profesorów. Później zgromadzeni mieli okazję porozmawiać ze swoimi dawnymi nauczycielami i kolegami.

 

 

Po południu specjalnie dla absolwentów przygotowano uroczystą galę. Stała się ona również okazją do podziękowania wychowawcom za ich pracę pedagogiczną. Młodzież z I LO zaśpiewała dla wszystkich liczne znane szlagiery z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Dokonano także prezentacji okolicznościowej książki, pt. „Ludzie »Kościuszki«”, która zawiera dwadzieścia jeden biogramów postaci związanych ze szkołą. W części oficjalnej udział wzięli przedstawiciele wielu władz i instytucji: Cezary Kucharski – poseł na Sejm RP, Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Krzysztof Głuchowski – radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Marek Żelisko – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie, Janusz Kozioł – Starosta Łukowski, Krzysztof Tymoszuk – Wicestarosta Łukowski i Dariusz Szustek – Burmistrz Miasta Łukowa.

 

 

Zjazd podsumował bal absolwentów, który trwał do białego rana. Następne spotkanie już za pięć lat. Wtedy „Kościuszko” będzie świętował wiek istnienia.

 

 

Zdjęcia udostępnione zostały dzięki uprzejmości autora – Krzysztofa Jodełki, za co serdecznie dziękujemy. Zainteresowanych fotografiami ze zjazdu prosimy o kontakt ze studiem.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: TUTAJ