Bez kategorii

Spotkanie z Panią dietetyk

 

„W ZDROWYM CIELE…”

 

 

 

 

 

 

 

 

31 marca 2015 roku odwiedziła naszą szkołę Pani mgr Agnieszka Decyk, dietetyk i specjalistka ds. żywienia. Spotkanie zorganizował dla dwóch klas o profilu biologiczno- chemicznym – 2c i 2d- Samorząd Uczniowski, w ramach realizowanego projektu „Świat i ludzie”.

 

 

  Nasz gość to pracownik Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Katedrze Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu UPH, a także dietetyk w Poradni „Dbam o Zdrowie”. Pani Agnieszka Decyk jest autorką wielu szkoleń, wykładów i prelekcji. Uważa, że nowatorskie podejście do diety motywuje do jej stosowania. Dlatego nie boi się nowości kulinarnych i niebanalnych składników w swoich potrawach. Inspiracji szuka w wiosennym ogrodzie, codziennym życiu i na niezliczonych stronach internetowych, posługując się zdobytą w zawodzie dietetyka wiedzą.

Na godzinnym spotkaniu dowiedzieliśmy się, jakich błędów żywieniowych się wystrzegać, jak dobierać produkty w zdrowej diecie, jak powinien wyglądać dobór składników, z których przygotowujemy posiłki, by wystarczyło nam energii do działań fizycznych i intelektualnych.

Po spotkaniu osoby zainteresowane mogły zadać Pani Dietetyk pytania, dotyczące zdrowego trybu życia. Dziękujemy za cenne rady.